Fikir Ajansı

Dijital Dünya ve İyi Bir Fikir Ajansın Gerekliliği Hakkında Küçük Bir Öykü

 

Dikkat ettiyseniz REKLAM AJANSI yazmadık. Reklam Ajansı ile FİKİR AJANS arasında çok az bir nüans olsa da aslında uçurumlar vardır.

Herkesin Reklamcılıktan anlayan ya da belediyelerin kursuna gitmiş ya da ne bileyim grafik mezunu olup bir yerde çalışan arkadaşı vardır. Ve birine afiş broşür ya da tasarım lazım olsa veya bir web sitesi gerekse, ortamdaki biri hemen “Yahu benim bir arkadaşım var o iki dakikada yapar” der. Evet o iş iki dakikada yapılır zaten. Bütün sır o iki dakikada saklı. Yoğunluk arasına sıkıştırılmış bir iş hemen beğenilmek zorundadır. Hatır için bir işi beğenmemek ayıp ve dahi hatır için yapıldığından- “Abi burası biraz daha koyu olsa mı – Şu yazı karakteri de biraz sırıtmış”- denmez. Ayıp.

Bu yüzden piyasa ayıplı çok fazla işlerden oluşmaktadır.

Bir fikir ajansıyla çalışmanın şu faydaları vardır:
Öncelikle içinize sinen bir fikir ortaya çıkartılır. Ayrıca iyi bir fikir ajansıyla çalışıyorsanız sizin hakkınızda iyi araştırma yapar sizinle senkronize olur ve ne anlattığınızı anlar hisseder öyle çalışır.

Ajansımızın en büyük özelliklerinden biri ise bir işle ilgilenirken ikinci bir işle çalışmaz. Böylece işiniz daha hızlı biter. Eğer siz de –bir arkadaş vardı bizim-lerle çalıştıysanız birçok gecikme yaşamışsınızdır.

Tasarım söz konusu ise KURUMSAL olmak daha önemlidir.

Özensiz bir çok firma-“Zaten Facebook sayfamız var-artık iş sosyal medyada yürüyor” gereksiz inancına kapılmışlardır. Siz bir işverenin önce açıp Facebook’da sizin sayfanıza bakacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hemen sitenize bakılır. Ardından sosyal medya kanallarınız incelenir. Eğer bedava ve bol reklamlı sitelerden ise hemen kapatılır. Ya da grafiklerinin müzikle senkronu olmayan ya da sırf havalı olsun diye farklı konseptteki bir oluşumun her sayfası açılırken ”HIRŞ HURŞ” gibi geçiş efektlerinin kullanılması tamamen firmaya zarardır.

Çok pahalı bir siteniz olması gerekmiyor amacınıza hizmet etmesi gerekiyor.

Bu yüzden “BİR DOST”lardan vazgeçilmesi firma hakkında daha hayırlı daha keyifli işlere yol açar.

Siz en iyisi bir fikir ajansıyla tanışın.
#DİJİTARYO ile mesela…

Sonsuz Fikirlere Açılın.

Değişen geleceği takip etmek istemez misiniz?

Blog sayfamızda geleceği beraber şekillendirebiliriz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart